- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Air Onix’te Sıkıntı

Air Onix’te Sıkıntı sitemize 01 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 863 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Air Onix’te Sıkıntı

International Lease Finance Corporation (ILFC) leasing şirketi, uçak kira ücreti ödemelerinin gecikmesi nedeniyle Kırım merkezli Air Onix’ten iki uçağını geri alabilir.

Kommersant gazetesinin haberine göre dört uçağa sahip olan Air Onix’in yönetimi yeni uçak kiralama konusunda başka leasing şirketleriyle görüşmelere başladı. Ancak Ukrayna sivil havacılık sektöründe ILFC ile olan anlaşmazlığın Air Onix’in sonunu getirebileceği konuşuluyor.

Air Onix’in halen 2 adet Boeing 737-500, 1 adet Boeing 737-300 ve 1 adet de Boeing 737-400 uçağını filosunda bulunduruyor. ILFC 2 adet Boeing 737-500’ü geri alınabilir. Gazeteye açıklama yapan havayolu yetkilisi, Air Onix ve ILFS yönetimi arasında uçakların akıbeti hakkında görüşmelerin yapıldığını bildirdi.

Başka leasing şirketleriyle yeni uçak kiralanmasına ilişkin görüşmelerin devam ettiğini bildiren şirket yetkilisi ILFC ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlanması halinde bile şirketin kış tarifesinde 3 uçakla uçuşlarına devam edeceğini dile getirdi.
Airfinance Journal dergisi ilk kez 17 Eylül’de ILFC’nin uçaklara ilişkin uyarı yayınladığını duyurmuştu.

air-onix

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :