- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Amerika’dan Ukrayna’ya Demokratikleşme Baskısı Yapılması İstendi

Amerika’dan Ukrayna’ya Demokratikleşme Baskısı Yapılması İstendi sitemize 11 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 644 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Amerika’dan Ukrayna’ya Demokratikleşme Baskısı Yapılması İstendi

Dünya Ukrainler Kongresi Başkanı Yevgeniy Çoliy, ABD yetkililerine, farklı ülkelerin diplomatlarına ve ABD’nin düşünce kuruluşlarına, hem Ukrayna hem de ABD ve Avrupa’nın stratejik çıkarları bakımından önem taşıyan Ukrayna’nın demokratikleşmesi ve Avrupalılaşması sorunlarını anlattı.

Çoliy, AB ile Ukrayna arasında Ortaklık Anlaşması’nın imzalanmasının Ukrayna’da demokratikleşmeye, sosyal ve ekonomik kalkınmaya ivme katacağını, ayrıca yeni bir Sovyetler Birliği’nin kurulması tehdidine karşı Ukrayna’nın Gümrük Birliği ve Avrasya Birliği içine çekilmesini engelleyeceğini kaydetti.

Dünya Ukrainler Kongresi Başkanı Çoliy, AB ile Ukrayna arasındaki Ortaklık Anlaşması’nın imzalanma sürecini hızlandırmak için Amerikalı üst düzey yetkililere mümkün olan tüm imkânları kullanarak Ukrayna’nın en hızlı şekilde demokratik yönetime geri döndürülmesi çağrısı yaptı.

ukrayna-parlamentosu

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz