- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Clinton ve Blair de Yalta’ya geliyor

Clinton ve Blair de Yalta’ya geliyor sitemize 20 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 888 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Clinton ve Blair de Yalta’ya geliyor

Bugün Yalta’da başlayan 10. Yalta “Değişim Çağında Ukrayna ve Dünya: Başarı Faktörleri” toplantısına ABD’nin 42. Başkanı (1993-2001) Bill Clinton ve İngiltere’nin eski Başbakanı (1997-2007) Tony Blair’in de katılması bekleniyor.

Kırım Bakanlar Kurulu Basın Servisinin bildirdiğine göre Ukrayna’nın Davos’u olarak adlandırılan bu yılki YES (Yalta European Strategy) toplantısını Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ve Ukrayna için kritik önem taşıyan Vilnus Zirvesine ev sahipliği yapacak olan Litvanya’nın Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaitė açtı.

YES toplantısına 20 ülkeden 250 siyasetçi, işadamı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılacak. Görüşmeye Avrupa Birliği Genişleme ve Avrupa Komşuluk Politikası Komiseri Štefan Füle; Kazakistan Başbakan Yardımcısı Kayrat Kelimbetov; Polonya Başbakanı (1995-2005), YES Yönetim Kurulu Başkanı Aleksandr Kvasnevskiy; İtalya’nın 54. Başbakanı (2011-2013) Mario Monti; İnterpol Genel Sekreteri Ronald Noble; Almanya Başbakanı (1998-2005) Gerhard Schröder; Polonya Dışişleri Bakanı Radoslav Sikorskiy ve AGİT Genel Sekreteri Lamberto Zannier’in katılması bekleniyor.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Yalta toplantısı 19-22 Eylül tarihleri arasında Yalta’nın Livadiya Sarayında yapılıyor. Toplantı Viktor Pinçuk Vakfı ile birlikte Yalta Avrupa Stratejisi (YES) tarafından düzenleniyor. Bu yılki toplantıda Ukrayna’nın AB ile entegrasyonu ve Ortadoğu’daki sıcak gelişmeler ele alınacak.

yalta

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz