- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

DİREN UKRAYNA!

DİREN UKRAYNA! sitemize 03 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.159 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

DİREN UKRAYNA!

Ukrayna’da Tecavüzcü Polisin Salınması Üzerine Halk Karakol Bastı

Ukrayna’nın güneyinde bir kasabada, adı tecavüz olayına karışan bir polisin gözaltına alınmaması, kasaba sakinlerinden büyük tepki gördü.

Vradiyevka kasabasında geçen hafta genç bir kadına tecavüz ettiği öne sürülen iki polisten birinin serbest kalması üzerine, dün gece kasabadaki emniyet müdürlüğüne giden öfkeli grup, binanın camlarını ve kapılarını kırdı.

Protestocular güç kullanarak bölge karakolu binasına girmek istedi. Vatandaşlar göz yaşartıcı gaz kullanınca polisler de aynı yönteme başvurdu. Tanıklar silah sesi duyduklarını bildirdi.

Olay sırasında yaralanan bir kişinin hastaneye kaldırıldığı, tepkili kalabalığın büyük ölçüde dağılmasıyla durumun bu sabah normale döndüğü belirtildi.

Ukraynalı yetkililer, iki üst düzey polis yetkilisiyle bir savcının olayla ilgili gereğini yapmadıkları gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldığını, İçişleri Bakanı’nın gün içinde mecliste yapılacak oturumda, muhalefetin konuya ilişkin sorulara yanıt vereceğini söyledi.

Yerel medyada görüntüleri ve açıklamaları yayınlanan kasabadan 29 yaşındaki Irina Krashkova, geçen hafta kendisini ormanlık bölgeye kaçıran iki polisin tecavüzüne uğradığını ve bu kişiler tarafından dövüldüğünü anlatıyor.

Saldırının ardından günlerce komada kalan kadının, kafatasında çatlaklarla vücudunun çeşitli yerlerinde ezikler olduğu belirtiliyor.

Olaya karışan iki polisten biri gözaltına alınırken, kadının “asıl fail” dediği diğer polisin ” serbest kalması Halkı çileden çıkardı.

ukrayna-polis

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz