- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kocaeli’de Kırım Konferansı

Kocaeli’de Kırım Konferansı sitemize 01 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.297 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’de Kırım Konferansı

Kırım Dernekleri  Federasyonu Kırım’daki son gelişmeler hakkında Türk kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir  konferans düzenledi.

kocaeli-kirim-tatarlari-dernegi

31 Mart Pazartesi günü Derince Şükrü Aracı İlk ve Ortaokulu salonunda, Kırım Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Kocaeli Kırım Türkleri Derneği  tarafından düzenlenen etkinliğe Kırım’dan Edem Umerov, Dilaver Ablamitov, Akhtem Celilov, Mustafa Muhterem ve Leniyara Selimova konuşmacı olarak katıldılar.

kidef

Kırım Türkleri Federasyon Başkanı Vefa İbrahim Aracı panelde açılış konuşmasını yaptı ve Kırım’ı her zaman destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz dedi.

kocaeli-kirim-tatarlari-mutlu-ulku

Kırım’lı Öğretim Görevlisi  Akhtem Celilov , Kırım’da tarihi değerlere  sahip çıkmanın öneminden söz ederken yine Kırım’lı Öğretim Görevlisi  Leniyara Selimova, “Ruslara güvenemediklerini, Yavruvatan Kırım’ın her zamankinden daha çok Anavatan Türkiye’nin desteğine ihtiyacı olduğunu belirterek; en güçlü Tatar Diasporası olarak Kocaeli’yi gördüklerini belirterek İbrahim Aracı’ya teşekkür etti.

prof-dr-sezer-komsuoglu

Konferansı izleyenlerden Kocaeli Üniversitesi Rektörü Profosöe Doktor Sezer Komşuoğlu ise, “bilgi silahtan üstündür, bu nedenle Kırım Türkleri öncelikle eğitime önem vermelidir” diyerek, Kırım’dan, Kocaeli Üniversitesi olarak Kırım’dan 15 öğrenci ve 5 öğretim görevlisini tüm masraflarınında karşılanmak üzere Misafir olarak kabul edebileceklerini açıkladı.

kirim-dernekleri-federasyonu

İzmit Türk Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Alpay Demir ise hükümetin Kırım Türklerine Gazze kadar bile değer vermemesini eleştirip “ama biz Türk Milleti olarak her zaman Kırımlı kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz