- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kırım Müftülüğü, Hizb-ut Tahrir’i suçladı

Kırım Müftülüğü, Hizb-ut Tahrir’i suçladı sitemize 08 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.013 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kırım Müftülüğü, Hizb-ut Tahrir’i suçladı

Kırım Müftülüğü, 10 Ağustosta Akmescit’in Salgır Parkında yapılacak olan Ramazan Bayramı etkinliklerinin Müftülük tarafından düzenlendiğine ilişkin söylentileri yalanladı.

Kırım Müftülüğü Basın Servisinden yapılan açıklamada, bayram kutlamalarının organizatörü olduğunu iddia ettiği ancak bunu açık olarak ilân etmeyen Hizb-ut Tahrir’i suçladı.

Kırım Müftülüğünün resmi sitesinde “Son hafta içinde internette ve sokak panolarında 10 Ağustos tarihinde Salgır Parkı’nda Ramazan Bayramı kutlamaları yapılacağına ilişkin bilgiler yayıldı. Ama bu etkinliğin kimler tarafından düzenlendiğine ilişkin bilgi verilmiyor. Yine de 10 Ağustos tarihinde Salgır Parkında düzenlenen etkinliğe katılmak isteyenler böyle etkinliklerin müftülükle bağlı olduğunu düşünerek Kırım Müftülüğüne başvuruyor” deniyor.

Müftülük, “Kırım Müftülüğü Salgır Parkında Ramazan Bayramı kutlanacağını ilan etmedi ve bunun dışında, kimse orada kutlamalar yapılacağına ilişkin Müftülüğe haber vermedi” diye bildirdi.

Müftülük, Hizb-ut Tahrir’in gölgede kalarak kutlamalara davet ettiği Müslümanları aldatarak siyasi amaçları için alet etmek istediğini öne sürdü.

Müftülük, kitlesel etnikliklerin yürürlükteki yasalarda öngörüldüğünü, Müslümanların etkinliğe katılıp katılmamaya karar vermeleri için kimlerin ne amaçla düzenlediğini bilmeye hakkı olduğunu, yanıltma ve toplumun düşüncesini değiştirme girişimi Kuran ve Sünnetle belirlenen İslam’ın ahlak ilkelerine aykırı olduğunu bildirdi.

Fazıl Amzayev, kutlamaların Hizb-ut Tahrir Partisi olarak değil parti üyeleri tarafından düzenlendiğini bildirdi. Kutlamaların Hizb-ut Tahrir Partisi tarafından düzenlenmesi halinde davetlerin parti adına yapılması gerektiğini söyledi. Fazıl Amzayev, “Teşkilatımızın üyeleri böyle kutlamalar düzenlemek istedi. İslam’ın kurallarına aykırı olmadığı kuruluşumuz bunu engellemedi” dedi.

Fazıl Amzayev, Kırım Müftülüğünün afişlerde etkinliğin düzenleyicilere ilişkin herhangi bilgi olmadığı açıklamasını yalanlayarak “Afişlerde herhangi bir bilgi bulunmadığı yalandır. Kutlamalara ilişkin bilgi edinmek, kutlamaların hangi amaçlarla yapıldığını öğrenmek için afişte bir telefon numarası yer alıyor” dedi.

kirim_mescit

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz