- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Mogilyov, Kırım Tatar Milli Meclisini Tanımadığını Açıkladı

Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Mogilyov, Kırım Tatar Milli Meclisini Tanımadığını Açıkladı sitemize 13 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 891 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakanı  Mogilyov, Kırım Tatar Milli Meclisini Tanımadığını Açıkladı

Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakanı Anatoliy Mogilyov, Kırım Tatar Milli Meclisi’nin hukuki alanda (resmi tescili) olmadığını belirterek onunla işbirliği yapmayacağını kaydetti. Mogilyov daha da ileri giderek Rusça’da KTMM için kullanılan Meclis kelimesini kaldırıp atmak gerektiğini söyledi.

Başbakanı Anatoliy Mogilyov, Akmescit’te düzenlenen basın toplantısında, Aypetri platosunda çalışan ve Kırım Tatarlarının temsil organıyla (KTMM) ilişkili olan girişimcilerle neden toplantı yaptığını anlattı.

‘Noviy Region’ (Yeni Bölge) adlı haber sitesi muhabirinin girişimciler arasında KTMM üyesi Zaur Smirnov’un da olduğu eleştirisine, “Ben bu toplantıyı orada çalışan girişimciler ve Kırım Özerk Cumhuriyeti Etnik İlişkiler ve Sürgünden Dönen Vatandaşlar Komitesi ile yapıyorum. Başka herhangi bir kurumun orada olduğunu bilmiyorum, görmedim. Meclis, (Kırım Tatar Milli Meclisi) Ukrayna’nın hukuksal alanı içinde olmayan bir yapıdır. Ben Ukrayna Milletvekili Cemilev (Kırımoğlu), Kırım Parlamentosu Milletvekili Çubarov ile görüşebilirim ama bu kelimeyi kaldırıp atalım (Meclis kelimesi). Ben toplantıyı girişimcilerle yaptım.” diye cevap verdi.

Kırım Başbakanı Anatoliy Mogilyov, Aypetri yaylasında ticari faaliyet yapan girişimcilerle mevcut sorunların çözümü için geçen hafta bir toplantı yapmıştı.

anatoliy_mogilyov-kirim-ozerk-cumhuriyeti-baskani

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz