- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kırım Tatarlarından Türkiye`ye Ahde Vefasızllık

Kırım Tatarlarından Türkiye`ye Ahde Vefasızllık sitemize 23 Haziran 2014 tarihinde eklenmiş ve 852 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Kırım Tatarlarından Türkiye`ye  Ahde Vefasızllık

Uzun yıllardan beri kırım’da yaşayan ve sahibi olduğu “Ukrayna`da Oku Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı”  firması vasıtasıyla Kırım ve Ukrayna üniversitelerine Türk öğrenci götüren Milliyetçi görüsleriyle İ zmit`te yakından tanınan, gerek sosyal medyada gereksede cıkardığı internet gazeteleri vasıtası    ile  Kırım Tatarları davasına yıllardır büyük destek veren Mutlu Ülkü, geçtiğimiz gün Kırım Haber Ajansında çıkan   ” Kırım Tatarı Sığınmacılar Türkiye’ye Kabul edilmediler”  başlıklı Türkiye aleyhtarı bir habere çok içerlemiş.

mustafa-cemiloglu

Kırım Haber Ajansı’nın haberine göre Rusya Kırım`ı ilhak edince vizesiz çıkıp Türkiye`ye gelen Tatar Diana Gafarova ve ailesi, mademki Suriye`lilere bakıyorlar bizede baksınlar diye düşünmüs. Kendisini hicbir resmi görevlinin arayıp sormaması üzerine yabancılar polisine gidip hesap sormuş.

Türk polisi, bizim size Suriyeli sığınmacılar gibi sığınma hakkı verme gibi bir yetkimiz yok ama siz vizesiz gelmişsiniz, isterseniz size 6 aylik vize verebiliriz demişler. Bu defada Diana Gafarova vize harcı ödemeyi red edip oradan ayrılmış.

Bir süre sonra geri dönmeye karar verip Atatürk Havaalanına gelmiş. Burada polis Diana Gafarova’ya vizesiz uzun süre Türkiye’de kaldığınız için para cezası ödemeniz gerekiyor demiş. Diana Gafarova’nın bu cezayıda ödemeyeceğini belirtmesi üzerine polis uluslararası hukuktada yeri bulunan ve Deport denilen işlemi uygulayıp bu uyanık tatar Diana Gafarova’nın tekrar Türkiye’ye girişini 5 yıl yasaklamış.

Bu uyanık tatar Diana Gafarova, geri döner dönmez Kırım Haber Ajansına Türkiyeyi şikayet edip adeta kin kusmuş. “polis hem para istedi hemde evrakları benim hazırlayıp getirmem gerektiğini söyledi” demiş. Diana Gafarova,polisin bankaya yatırılmasını istediği vize harcını sanki polis rüşvet istemiş gibi ima etme cüretindede bulunmuş.

Tatar Diana Gafarova ve ailesi geri dönünce Ukrayna’nın lviv şehrine yerleşmişler.

kirim-tatarlari

Kırım Haber Ajansına burada ukraynalılardan, Türkiye’de göremedikleri ilgi ve yakınlığı gördüklerini ballandıra ballandıra anlatıp yine Türkiyeye ateş püskürmüşler.

Kırım Haber Ajansı ciddi bir haber kuruluşunun yapmayacağını yapıp Türkiye’yi eleştiren ” Kırım Tatarı Sığınmacılar Türkiye’ye Kabul edilmediler” başlıklı haberi yapmışlar.

Haber Kırım Türkiyeye karşı’dada günün konusu olmuş. Haberi okuyan Tatar ve Ruslar haberi gayri ciddi ve komik bulmuşlar. Kırım Haber Ajansinin haberine çok üzülen Mutlu Ülkü’yü asıl yıkan ise Kocaeli Kırım Tatarları Derneği’nin Facebook sayfasinda Türkiye’yi rencide eden bu haberi facebook sayfalarında paylaşıp tartışmaya açmaları olmuş.

Derneğin Facebook sayfasinda Türkiye, Kırım Tatarları için hiçbir şey yapmadı. Mustafa cemiloğlu’nun ağzınıda bir madalya ile kapattılar denmesi üzerine Ülkü, “Sayın Mustafa Cemiloğlu ömrünü Kırım davasına adamiş, Sibirya zindanlarında hapis yatmış bir Türk büğüğüdüri saygısızlık yapmayın diye yazınca, kendisine Kocaeli Kırım Tatarları Derneği Facebook sayfasından “Mustafa Cemiloglu senidemi maaşa bagladı” denilmiştir.

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği sayfasında bu habere yapılan Türkiye aleyhindeki çirkin yorumları gören Ülkü, bu paylaşım kardeşliğimize zarar veriyor kaldırın diyince, Kocaeli Kırım Tatarları Facebook Sayfasında kendisine hakaretler edilmiş.

Mutlu Ülkü “Kırım Haber Ajansı ve Kocaeli Kırım Tatarları Derneğini Türkiye’ye karşı bu saygısız ve ahde vefasızlıkları nedeniyle Şiddetle kınadığını belirtmiştir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz