- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Kırım’ı Sarsan Suikastın Ardında Toprak Kapma Savaşı İddiası

Kırım’ı Sarsan Suikastın Ardında Toprak Kapma Savaşı İddiası sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 606 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kırım’ı Sarsan Suikastın Ardında Toprak Kapma Savaşı İddiası

1990’lı yıllarda Kırım’da emniyet müdürlüğü yapmış olanUkrayna Milletvekili Gennadiy Moskal, Simeyiz Belediye Başkanı Kirill Kostenko’nun Kırım güney sahilindeki toprak arazisi yüzünden öldürülmüş olabileceği tahmininde bulundu.

Moskal, “Kesin toprak yüzündendir. Başka bir neden olmaz. Simeyiz, Gaspra ve Koreiz Kırım’ın en değerli topraklarıdır. Canköy’deki toprağa kimsenin ihtiyacı yok mesela” diye konuştu.

Levıy Bereg adlı internet sitesinde yer alan haberde öldürülen Kostenko’nun Kırım’ın en büyük inşaat şirketlerinden biri olan Professional’ın sahibi Andrey Priputnikov’la bağlantısı olduğu yazıyor. Priputnikov, 1989 – 1991 yılları KPSS Kırım Bölge Komitesi Birinci Sekreteri, 1990 – 1991 yılları Kırım Bölge Sovyeti Başkanı, 1991 – 1994 yılları Kırım Bakanlar Kurulu Başkanı olan Nikolay Bagrov’un damadıdır.

Moskal, Priputnikov’un kendisine birkaç kez suikast girişimi düzenlendiğini hatırlattı.

2003 – 2004 yılları Andrey Priputnikov’a iki kez garajına ve bir defa arabasına bomba yerleştirilerek toplamda kendisine üç kez suikast düzenlenmişti.

Moskal, Simeyiz Belediye Başkanının ölümünün, Priputnikov’un sahip olduğu inşaat şirketinin çalışmaları ile ilgili olabileceğini söyledi.

Simeyiz Belediyesi içindeki zıt görüşlerden da bahsedilebilir diyen Moskal, “Birine bir söz verip yapılmamıştır belki. Ya da toprağı verilmesi gerekmeyen birine verdiler. İç hesaplaşmalar da olabilir.” diye ekledi.

26 Şubat günü Simeiz Belediye Başkanı Kirill Kostenko’ya suikast düzenlenmişti.

В Крыму застрелили мэра

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz