- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Moskova’da Öğrenci Yurtlarına Prezervatif Otomatları Konuyor!

Moskova’da Öğrenci Yurtlarına Prezervatif Otomatları Konuyor! sitemize 30 Temmuz 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.823 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Moskova’da Öğrenci Yurtlarına Prezervatif Otomatları Konuyor!

moskova_ogrenci_yurtlarina_prezervatif_otomatlari_geliyor

İzvestiya gazetesi tarafından geçilen haberde, Moskova’da bulunan öğrenci yurtlarına yerleştirilecek prezervatif otomatlarının kısa bir zaman içerisinde hizmete girebileceği belirtildi.

Başkent Ticaret ve Hizmetler Departmanı’nın gündeme getirdiği söz konusu öneri, Moskova Bölgesi Rektörler Konseyi tarafından değerlendirilecek.

prezervatif

Başkent Ticaret ve Hizmetler Departmanı Başkanı Aleksey Nemeryuk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu önerinin öğrenciler arasında artan kürtaj vakalarının önüne geçilmesi için gündeme getirildiğini belirtti. Açıklamasının devamında, prezervatif otomatlarının bu yazın sonuna kadar bazı öğrenci yurtlarında hizmete girebileceğini söyleyen Nemeryuk, makineler aracılığı ile satılacak prezervatiflerin fiyatının ise 15 ruble (yaklaşık 90 kuruş) olacağını da sözlerine ekledi.

İlgili öneri Rusya Federasyonu Üreme Sağlığı Dairesi uzmanlarından Boris Lordkipanidze ve benzer uygulamaların ABD’deki bazı üniversite yerleşkelerinde de uzun zamandır görüldüğünü ifade eden Rusya Pazarlamacılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nikolas Koro tarafından da desteklendi.

 
turkish . ruvr. ru

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz