- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Mustafa Cemil Kırımoğlu: Ukrayna Parlamentosu Sözde ‘Ermeni soykırımı yasasını’ onaylamaz

Mustafa Cemil Kırımoğlu: Ukrayna Parlamentosu Sözde ‘Ermeni soykırımı yasasını’ onaylamaz sitemize 12 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 901 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Mustafa Cemil Kırımoğlu: Ukrayna Parlamentosu  Sözde ‘Ermeni soykırımı yasasını’ onaylamaz

Ukrayna Parlamentosunun muhalif Atavatan (Batkıvçina) grubu milletvekili olan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, “Ukrayna Parlamentosuna sunulan ‘Ermeni Soykırımı Yasası’ taslağı onaylanmaz. Onaylansa bile cumhurbaşkanının onu imzalamaya iradesinin yetebileceğini düşünmüyorum” dedi.

Azerbaycan’ın APA haber ajansına konuşan Kırımoğlu, böyle bir yasa taslağının yeterince değerlendirilmemiş ve temele dayandırılmamış bir adım olduğunu kaydederek “Ukrayna’da yaşayan Türk soyluların sayısı Ermenilerin birkaç katıdır. Yasa taslağını hazırlayanlar, bu taslağın kabul edilmesinin vahim sonuçlar doğurabileceğini anlamaları gerekiyor. Ukrayna’nın Azerbaycan, Türkiye ve diğer Türkçe konuşan ülkelerle ilişkileri kötüleşebilir. Böyle karar alınmadan önce hükümet bu adımı iyice düşünmesi gerekiyor” dedi.

Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, yasa taslağını hazırlayanlardan Arsen Avakov’un Atavatan partisi grubu üyesi olduğunu ve onunla görüşmelerin yapılacağını belirterek “Ona bunun kabul edilmez bir adım olduğunu söyleyeceğim. Eğer parti grubu bu kararı desteklerse ben orada kalamam. Aynı zamanda, bu adım Ukrayna dış politikasını etkileyeceğine ilişkin diğer milletvekilleriyle görüşmeler yapacağız” dedi.

Kırımoğlu, ‘Ermeni Soykırımı Yasası’nın kabul edildiği takdirde Ukrayna’da Türk halklarının birlikte toplu eylemler yapabileceğini kaydetti.

Mustafa-Cemiloglu-Jemilev

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz