- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Putin, Ukrayna’nın Kararlarına Saygılıyız

Putin, Ukrayna’nın Kararlarına Saygılıyız sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 733 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Putin, Ukrayna’nın Kararlarına Saygılıyız

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, pazartesi günü (4 Mart) Rusya’nın Tver bölgesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yaptığı görüşmede, Ukrayna’nın Gümrük Birliği ülkeleri ile yapacağı işbirliğinin biçiminin, birliğin tüm üye ülkelerinin katılımı ile dört taraflı müzakerelerde belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Yanukoviç, Gümrük Birliğinde Rusya’nın büyük rol oynadığının Ukrayna’da bilindiğini ve bu aşamadaUkrayna’nın şimdilik sadece Rusya ile müzakereler yürüttüğünü söyledi.

Yanukoviç, Ukrayna ile Gümrük Birliği arasındaki işbirliğinin formatına ilişkin konuşma yaptıklarını belirtti.
Yanukoviç, “Biz bu belgeleri (Gümrük Birliği ile ilgili mevzuatı) incelemekte fayda görüyoruz. Çok sayıda tartışma yapılıyor, uzmanlar konuşuyor, çeşitli projeksiyonlar oluşturuluyor, rakipler de var. Genel olarak, bir süreç var, ben bu süreci ekonomik olmaktan ziyade siyasi olduğunu söylerdim.” dedi.

Yanukoviç, Ukrayna’nın birden Gümrük Birliği’ne katılmaya karar vererek üye olmasının söz konusu olmadığını kaydederek, “Devletimizin içinde bu konunun taraflıca ve iyice incelenmesi gerekir” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sorunun siyasal olduğunu kabul ederek, “Bu Ukrayna’nın bir siyasi tercihidir. Biz kesinlikle her kararını saygı ile karşılayacağız.” dedi.

Yanukovych_Putin

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz