- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Rusya ve Özbekistan İşbirliği Anlaşması İmzaladılar

Rusya ve Özbekistan İşbirliği Anlaşması İmzaladılar sitemize 16 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 620 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rusya ve Özbekistan İşbirliği Anlaşması İmzaladılar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Karimov 15 Nisan tarihinde Moskova’da bir araya gelerek ikili işbirliğini ve dünyada siyasi durumu tartıştılar.

Rusya Devlet Başkanlığı Basın Servisinin bildirdiğine göre görüşmelerin sonucunda Vladimir Putin ile İslam Kerimov’un da katıldığı törenle 4 işbirliği anlaşması imzalandı.

11-12 Nisan tarihlerinde İslâm Kerimov’un ziyaret hazırlıkları sırasında da çeşitli idareler arasında anlaşmalar imzalandı.

Bu kapsamda 2013-2017 dönemi için Yatırımların Teşviki ve Karşılıklı Korunması anlaşmasıyla Ekonomik İşbirliği Programları imzalandı.

Ayrıca devletlerarası geri kabul anlaşması imzalandı ve 2013-1015 yılları kültürel-beşeri ve bilim-teknik alanlarında devletlerarası işbirliği programı kabul edildi.

Vladimir Putin, “Özbekistan Cumhurbaşkanı İslâm Kerimov’la görüşmelerimiz, yıllardır olduğu gibi samimi ve yapıcı bir ortamda geçti” dedi.

Siyasi, ticari-ekonomik ve kültürel-beşeri alanlarda işbirliği hemen hemen tüm yönleriyle ayrıntılı olarak ele alındı. Taraflar, BDT ülkelerinin entegrasyon sürecine ilişkin içerik ve beklentiler üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

putin-kerimov

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz