- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Rusya ve Ukrayna Arasında Pasaportsuz Geçiş Kalkıyor

Rusya ve Ukrayna Arasında Pasaportsuz Geçiş Kalkıyor sitemize 02 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.079 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rusya ve Ukrayna Arasında Pasaportsuz Geçiş Kalkıyor

Kiev ve Moskova, iki ülke arasındaki seyahatlerde nüfus cüzdanı yerine pasaport kullanımı konusunu görüşmeye başladı.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grigoriy Karasin, Rusya ile Ukrayna Dışişleri Bakanlıkları düzeyinde, iki ülke arasında sınırdan geçişin pasaportlarla yapılmasına yönelik çalışmaların başladığını bildirdi.

Karasin, “Konu görüşülüyor. Çalışmaların kolay olmayacağının bilincindeyim. Dışişleri Bakanlıkları düzeyinde çalışmalar yürütülüyor. Medeni iletişim, tüm dünyada olduğu gibi seyahatlarda pasaportların kullanımını gerektirir” şeklinde konuştu.

ukrayna-rusya

Daha önce Rusya Cumhurbaşkanı Danışmanı Sergey Glazyev, Ukrayna’nın AB ile ortaklık anlaşmasını imzalaması halinde Ukrayna vatandaşlarına vize uygulanacağını dile getirmişti. Lavrov ise yaptığı açıklamada, iki ülke arasında vize uygulaması konusunun gündeme getirilmediğini belirtti.

İki komşu ülke arasında pasaportlarla seyahat etme konusu ilk olarak  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov tarafından, Ukrayna mevkidaşı Leonid Kojara ile yaptığı görüşme sonrası gündeme getirimişti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz