- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sözde Ermeni Soykırımı Ukrayna Parlementosunda

Sözde Ermeni Soykırımı Ukrayna Parlementosunda sitemize 22 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 887 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sözde Ermeni Soykırımı Ukrayna Parlementosunda

Ukrayna’da Ermeni diasporası, 1915 olayları ile ilgili sözde Ermeni yasa tasarısını, parlamentoya getirdi. İktidar ve muhalefet partili iki Ermeni milletvekilinin hazırladığı sözde soykırımı yasa tasarısı, Ukrayna Parlamentosu’nun gündemine girdi.

Söz konusu tasarısı Anavatan Partisi milletvekili Arsen Avakov ve Bölgeler Partisi’nden Vilen Şatvoryan tarafından parlamentoya sunuldu. Yasa tasarısının tam metni de, Ukrayna Parlamentosu’nun resmi sitesinde yayımlandı.

Söz konusu yasa tasarısında Ermeni vekiller Osmanlı’nın 1915-1922 yıllarında Ermenileri toplu olarak katledildiğinin resmen kabulünü ve 24 Nisan’ı ise anma günü olarak kabul edilmesi isteniyor.

Parlamentoya verilen sözde soykırım yasa tasarısının ekinde daha önce “soykırımı” tanıyan ülkeler ve olayın kısa geçmişi tek yanlı olarak parlamentoya sunuldu.

Söz konusu yasa tasarısını parlamentoda ne zaman görüşeceği ise henüz kesinlik kazanmadı. Ukrayna’da 500 binden fazla Ermeni asıllı yaşıyor.

ukrayna-parlemento

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz