- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

St. Petersburg’da 19 Mayıs kutlandı

St. Petersburg’da 19 Mayıs kutlandı sitemize 20 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.020 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

St. Petersburg’da 19 Mayıs kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, St. Petersburg’da öğrenim gören Türk öğrenciler ve Türkoloji bölümünde öğrenim gören bazı Rus öğrencilerin de katılımıyla St. Petersburg Başkonsolosluğu’nda düzenlenen programla kutlandı.

 

Başkonsolosluk bahçesinde öğrencilerle bir araya gelen Başkonsolos Tanju Bilgiç, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bir konuşma yaparak, günün önemine dikkat çekti. Başkonsolos Bilgiç, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ülkemizden uzakta kutlandığına dikkat çekerek, Atatürk’ün bugünü gençlere tesadüfen armağan etmediğini; geleceğin mimarları olan gençlerin günün anlam ve önemini iyice anlamaları ve her zaman bu sorumlulukla hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye’nin şu an dünya genelinde iyi bir durumda olduğunu belirten Bilgiç “Ufak tefek olumsuzluklara rağmen, genel fotoğrafa bakarsak ülkemiz gerçekten iyi bir durumda. En büyük 16. ekonomiye sahibiz. Bizimde burada Türkler olarak ülkemizi iyi bir şekilde temsil etmemiz gerekiyor. Sizler dışardasınız bu konuda sizlere daha çok görev düşüyor, ülkemizi iyi temsil etmeliyiz. Her ne iş yapıyorsak yapalım en iyisini yapalım.” dedi.

Başkonsolos Bilgiç konuşmasında ayrıca geçtiğimiz günlerde Reyhanlı’da meydana gelen patlamalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızı da rahmetle andı. Düzenlenen etkinliğin ardından, Başkonsolos Bilgiç Türk ve Rus öğrencilerin sorunlarını dinledi.

19mayisrusyada

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz