- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

TİMOŞENKO YANLILARI GEZI EYLEMCİLERİNI ÖRNEK ALIYOR

TİMOŞENKO YANLILARI GEZI EYLEMCİLERİNI ÖRNEK ALIYOR sitemize 06 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 662 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

TİMOŞENKO YANLILARI GEZI EYLEMCİLERİNI ÖRNEK ALIYOR

Rusya’dan alınan doğal gazda yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko’nun yanlıları, hükmü veren Kiev Peçersk Bölge Mahkemesi önünde 731 gündür bekleyişini sürdürüyor.Başkent Kiev’in en işlek caddesi Hreşçatik üzerinde 2 yıl önce çadır kuran Anavatan Partili bir grup liderleri Timoşenko’nun özgürlüğüne kavuşmasını bekliyor.

Soğuk-sıcak demeden 2 yıldır kesintisiz çadırlarda nöbetleşe yaşayan Timoşenko’nun sevenleri her geçen gün eylemlerinin günü gerdikleri branda üzerine yazıyor.

Çadırlarda ve yol kenarına gerilen branda da Timoşenko’nun başbakanlığı döneminden fotoğraflar, “turuncu devrim” fotoğrafları yer alıyor.

Kadın bir eylemci “Bu çadır kent Yuliya Timoşenko özgürlüğüne kavuşana kadar devam edecek. Sonuna kadar bekleyecek hiçbir yere gitmeyeceğiz. Burada biz yalnız beklemiyoruz bizimle birlikte bütün Ukrayna halkı bekliyor. Eski İçişleri Bakanı Yuriy Lutsenko serbest bırakıldı eminiz Timoşenko da özgürlüğüne kavuşacaktır. Sesimizi duyurduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Yuliya içeride sizin bize misafir olduğunu hissediyor.” dedi.

Türkiye’de gündüz çalışan gece sokaklarda gösteri yapan eylemcileri örnek aldıklarını ifade Oleksandr Brıgınets; “Umarız Timoşenko’nun tedavi için yurt dışına çıkmasına izin verilir. Bizim en büyük gayemiz Timoşenko’yu Ukrayna’nın başında görmek” diye konuştu.

timeshenko

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz