- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Türk Sahil Güvenlik Gemisi Sivastopol’ü Ziyaret etti

Türk Sahil Güvenlik Gemisi Sivastopol’ü Ziyaret etti sitemize 01 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 867 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türk Sahil Güvenlik Gemisi Sivastopol’ü Ziyaret etti

Sivastopol Sahil Güvenliği 30 Eylül tarihinde Türkiye Cumhuriyetinden Sahil Güvenlik gemisini konuk etti.

Ukrayna Sınır İdaresinin verdiği bilgiye göre misafir gemi İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı ve Marmara Denizinde görev yapıyor.

Ukrayna Sınır İdaresinin açıklamasında “Etkinlik Ukrayna ve Türkiye Cumhuriyetleri arasında Karadeniz Alanından Sorumlu Yetkili Organların İşbirliği Anlaşması ve Ukrayna Sınır İdaresi ile Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı Arası İşbirliği Planı çerçevesinde ortaklaşa faaliyetler yapılıyor” denildi.

3 Ekim’e kadar devam edecek ziyaret sırasında sahil güvenlik görevlileri Karadeniz’de yapılacak ortak eylemleri tartışacak ve deneyimlerini paylaşacak. Ukrayna’nın sınır muhafızları Türk meslektaşlarına Sivastopol Deniz Güvenlik Birimini tanıttı.

Resmi etkinlikler kapsamında Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Cengiz Fitoz’un katılımıyla Sivastopol’deki Türk şehitliğine ziyaret yapıldı.

Türk Sahil Güvenliği mensupları Ukrayna Sınır İdaresi Deniz Güvenliği Bölümü ile ve ortak navigasyon, manevra, telsiz bağlantı, hareket halinde yük teslimi ve diğer konularda ikili çalışmalar yapacak.

sahil-guvenlik

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz