- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara ile Görüştü

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara ile Görüştü sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 537 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara  ile Görüştü

Yapılan açıklamada görüşmenin başında Davutoğlu’nun 24 Aralık 2012 tarihinde göreve başlayan Kojara’yı tebrik ederek Türkiye’ye davet ettiği belirtildi.

İki dışişleri bakanı kısa zamanda karşılıklı ziyarette bulunulması konusunda fikir birliğine vardığı ifade edildi.

Telefon görüşmesinde 13 Şubat’ta Donetsk’te meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyen Davutoğlu, Türkiye’nin ilişkileri gelecek dönemde daha da geliştirme kararlılığında olduğunu ifade etti.

Ağustos 2012 itibariyle yürürlüğe giren Türkiye ile Ukrayna arasındaki vize muafiyet anlaşmasının önemine dikkati çeken Davutoğlu, en öncelikli hedeflerinin ise Türkiye-Ukrayna Serbest Ticaret Anlaşması müzakerelerini tamamlanması ve ticaret hacmini 2015 yılı itibariyle 20 milyar dolar seviyesine çıkarılması olduğunu söyledi.

Davutoğlu ve Kojara, iki ülke arasındaki; ticaret, ekonomik, enerji ve ulaştırma gibi önemli konuların yanı sıra uluslararası gündemin güncel konuları görüştüğü ifade edildi.

ahmet-davutoglu_disisleri-bakani

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz