- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Türkiye, Kırım Tatar Türklerine Önem Veriyor

Türkiye, Kırım Tatar Türklerine Önem Veriyor sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 765 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye, Kırım Tatar Türklerine Önem Veriyor

2013 Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, AK Parti Milletvekili Ülker Can, MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, CHP Milletvekili Kazım Kurt ve beraberindeki heyet, Kırım Özerk Cumhuriyeti’ne gitti. Türkiye’nin Odesa Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Bahçesaray şehri ile Eskişehir arasında ‘kardeş şehir kültürel işbirliği’ anlaşması yapmak için Kırım Özerk Cumhuriyeti’ne gelen heyet onuruna bir yemek verdi.

Başkonsolos Ergani, yemekte yaptığı konuşmada, Türkiye devletinin Kırım Özer Cumhuriyeti’ne yaptığı destek ve yatırımları anlattı. Kırım’ın dünya tarihinde büyük öneme sahip olduğunu belirten Başkonsolos Ergani, bölgede yaşayan Tatar Türklerinin sorunlarını çözmek için Türkiye devletinin büyük mücadele verdiğini kaydetti. Türk hükümetinin Kırım Özerk Cumhuriyeti’ne özel bir ilgi gösterdiğini ve buradaki Tatar Türklerinin sorunlarını çözmek için çeşitli projeler yürüttüğünü kaydeden Başkonsolos Ergani, bu konuda BaşbakanErdoğan’ın da talimatları olduğunu vurguladı.

Türk devletinin  Kırım Özerk Cumhuriyeti’ndeki Tatar Türklerinin sorunlarını, sıkıntılarını çözmek için 25 milyon dolarlık yatırım projeleri olduğunun altını çizen Başkonsolos Ergani, şöyle dedi: “ Şu ana kadar Kırım’da önemli projeler hayata geçirildi. Şu anda ise çeşitli projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Örneğin Cuma Camii projemiz var. Öğrenciler için yurt projemiz var. Onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor.

odesa-baskonsolosu-ergani

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz