- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Türkiye Lviv’de fahri konsolosluk açmaya Hazırlanıyor

Türkiye Lviv’de fahri konsolosluk açmaya Hazırlanıyor sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.005 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Lviv’de fahri konsolosluk açmaya Hazırlanıyor

Lviv Valisi Viktor Şemçuk dün (5 Mart) Türkiye Cumhuriyeti’ninKiev Büyükelçisi Mehmet Samsar’la görüştü.

Görüşmede taraflar, Lviv bölgesi ve Türkiye arasında turizm alanında işbirliğinin geliştirilmesi, bölgede Türk yatırımlarının artırılması olanaklarını ele aldılar.

Büyükelçi Samsar, Lviv bölgesi ve Türkiye’nin bazı bölgeleri arasında işbirliğini başlatmak istediklerini belirterek, “Biz Batı Ukrayna’nın büyük potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de de Lviv’e benzeyen bölgeler var. Örneğin Bursa, Lviv bölgesine çok benziyor, orada da turizm çok gelişmiştir.” dedi.

Samsar ayrıca, Türkiye Cumhuriyetinin Lviv’de fahri konsolosluk açmayı planladığını ve bu konuda destek beklediğini dile getirdi.

Viktor Şemçuk ise Lviv ve Türkiye’nin bölgeleri arasında işbirliğinin geliştirilmesine ve fahri konsolosluk konusunda kesinlikle destek vereceklerini kaydederek, “Hem Ukrayna’da da Türk turist sayısı her yıl artıyor ve bu da olumlu bir işarettir” dedi.

Samsar, vize rejiminin kaldırılması sonrasında Ukrayna’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının yüzde 10 oranında artığını söyledi.

lviv-lvov-ukraynalviv-ukrayna

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz