- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Türkiye’den Ukraynalı Turistlere Güvence

Türkiye’den Ukraynalı Turistlere Güvence sitemize 06 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.082 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye’den Ukraynalı Turistlere Güvence

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, Türkiye’nin bölgede gerginleşen siyasi duruma rağmen Ukraynalı turistlere güvenli tatil sağlayacağını söyledi.

Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar

 

Büyükelçi Mehmet Samsar, Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Türkiye, nüfusunun çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu bir ülkedir, ancak Türkiye’de oldukça köklü bir demokrasi vardır. Bu nedenle Türkiye’deki durumu Mısır’daki durumla karşılaştırmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu yazda da olduğu gibi gelecekte de Türkiye’yi güvenli olarak ziyaret edebileceğinizi düşünüyorum” dedi.

 

Mehmet Samsar, Mısır’da durumun gerginleşmesinin Ukrayna’dan Türkiye’ye turist akışının artışına fazla bir etki yapmadığını düşündüğünü belirtti.

 

Mehmet Samsar, “Mısır ve Türkiye’nin turistleri arasında doğrudan bir ilişki olduğunu düşünmüyorum çünkü Mısır’da durum Temmuz ayında gerginleşti. Türkiye’de tatil rezervasyonları ise daha erken yapılmıştı” dedi.

 

Tahminlere göre bu yıl Türkiye’yi ziyaret edecek olan Ukraynalı turist sayısı geçen yıla göre yüzde 18 artış göstererek 2008 rekorunu aşarak yaklaşık 750 bin olacak.

 

 

Bu yılın ilk 7 ayında Türkiye’yi 424 bin 819 Ukraynalı turist ziyaret etti. Bu rakam 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 20,2’lik artışı gösteriyor.

ukraynalilar

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz