- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna AB Reformlarına Devam Ediyor

Ukrayna AB Reformlarına Devam Ediyor sitemize 13 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 778 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Ukrayna AB Reformlarına Devam Ediyor

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Politikaları Departmanı Müdür Yardımcısı Yevgeniy Perebiynis,Ukrayna AB Ortaklık Anlaşmasının imzalanması için Ukrayna’nın bugüne kadar AB’nin 9 talebini eksiksiz yerine getirdiğini söyledi.

Perebiynis, bunlardan en öncelikli olanı AB ile vize rejiminin liberalleşmesine ilişkin gerekli belgelerin Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanıp Ukrayna parlamentosu tarafından kabul edilmesi olduğunu söyledi.

Perebiynis ayrıca ortaklık anlaşmasının bu yılın sonbaharında imzalanması için Ukrayna’nın Avrupa enstitüleri ile plan taleplerini yerine getirme hakkında diyaloga ve danışmaya devam edeceğini bildirdi.

Bilindiği üzere AB, Ukrayna ile ortaklık anlaşmasını imzalamasını sağlayacak 19 kriter belirlemişti. Söz konusu listenin resmi bir adı olmamakla birlikte AB temsilcileri buna 19 gösterge diyor.

Bunun yanı sıra AB ülkeleri ile vize rejiminin kaldırılması faaliyetleri planı da kendi içinde 60 kriter barındırıyor. Bunlar: önemli belge ve evrak güvenliği; yasadışı göç; toplumsal düzen ve güvenlik; uluslararası ilişkiler ve temel haklar olmak üzere dörde ayrılmıştır. Ukrayna söz konusu faaliyet planını, AB standartlarına uygun yasal adaptasyonu ve kabul edilen yasal normların uygulanması olmak üzere iki aşamada yerine getirmesi gerekir.

AB talepleri çerçevesinde Ukrayna bugüne kadar ancak pasaport reformları alanında ilerlemiş bulunuyor.

AB taleplerinin önemli bölümünü yerine getirme sorumluluğunu alan Ukrayna siyasetçilerin henüz tamamlayamadığı konular arasında rüşvet ve ayrımcılık ile mücadele ayrıca vatandaşların özel bilgilerin korunması ile ilgili yasaların çıkartılması yer alıyor.

ab-ukrayna

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz