- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna, Bu Yaz Türkiye’ye Akıyor

Ukrayna, Bu Yaz Türkiye’ye Akıyor sitemize 31 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.462 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna,  Bu Yaz Türkiye’ye  Akıyor 

Ukrayna’nın büyük şehirlerinin meydanlarını Türkiye reklamı kapladı. Türkiye’nin ülke genelinde yürüttüğü tanıtım kampanyaları neticesinde, ilk 4 ayda Ukrayna’dan giden turist sayısının bir önceki seneye nazaran yüzde 25 oranında arttığı bildirildi.
Başkent Kiev’de Bağımsızlık Meydanı’nda  dev Türkiye reklamı göz dolduruyor. Şehirde en yoğun insan trafiğinin yaşandığı meydanda Türkiye’ye tatile gidemeyen Ukraynalıların, Türkiye reklamı ile fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşması ise dikkat çekiyor.

Ukrayna’nın tatil bölgesi Kırım’dan ziyade birçok Ukraynalı daha iyi şartlar olduğu için Türkiye’yi tercih ediyor. Türkiye’de yüksek kaliteli hizmetin düşük fiyat olması cazip geliyor.”

Türkiye Ukraynalı turist açısından rekorunu 2008 yılında 730 bin turist olarak aldı. Bundan sonraki süreçte ekonomik kriz dolayısıyla yüzde 25 oranında bir düşüş olmuştu ama o günden bugüne az artışlarla gelindi. 2012 senesinde 640 bin rakamına ulaştı. Tahminler bu sene sonunda Türkiye, Ukrayna’dan gördüğü en yüksek turist sayısına ulaşacağı hatta 730 bin rakamını da geçeceği yönünde.

ukrayna (4)

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz