- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Ekonomisine İnanan Yatırımcı sayısında Artış Var

Ukrayna Ekonomisine İnanan Yatırımcı sayısında Artış Var sitemize 02 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 702 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Ekonomisine  İnanan Yatırımcı sayısında Artış Var

Ukrayna’da Research & Branding Group şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre Ukrayna’da yatırım ikliminin yakın gelecekte iyileşeceğine inanan yatırımcı sayısının 1/3 oranında artmış olduğu ve bu oranın yatırımcıların %25,9’unu oluşturduğu tespit edildi.

Golos.ua haberine göre; yatırım ikliminin kalitesi ve yatırım aktiflik düzeyine ilişkin yapılan bu araştırmaya toplam 200 Amerikalı, Avrupalı ve Ukraynalı yatırımcılar katıldı. Araştırma sonucunda söz konusu iyi beklentilerin 2012 yılın I ve III çeyreğine göre artmış olduğu gözlendi.

2012 yılın ilk çeyreğinde iyi beklentileri olan yatırımcıların sayısı %17,6’yı geçmezken üçüncü çeyreğinde %20,8’e yükselmişti.

Karamsar düşünen yatırımcıların sayısı ise 2012 yılın I çeyreğinde %30,7; III çeyreğinde %24,7 iken 2013 yılın I çeyreğinde %24,7’e düştüğü ortaya çıktı.

ukrayna-ekonomi

Son bir yıl içerisindeki yatırım kalitesi ve aktifliği dinamiğinin de en yüksek puan olan 5 üzerinden, 2,83’ten 3,04’e yükseldiği tespit edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz