- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Genelkurmay Başkanı görevden alındı

Ukrayna Genelkurmay Başkanı görevden alındı sitemize 21 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.141 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı görevden alındı

Genelkurmay Başkanı Zamana, Cumhurbaşkanı’nın  Eylemcilere Karşı Askerin Müdahalesine Karşı Çıkmıştı

ukrayna-genelkurmay_baskani_gorevden_alindi

Haftalardır hükümet karşıtı gösteriler ve kanlı çatışmalara sahne olan Ukrayna‘da, Yanukoviç erken seçime gidileceğini ve devlet başkanının yetkilerini kısıtlayan 2004 Anayasası’na geri dönüleceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’da hükümet istifa etmişti. Bugünde Cumhurbaşkanı Yanukoviç, Ukrayna’da , 100 kişinin hayatını kaybettiği hükümet karşıtı gösterilerin ardından Genelkurmay Başkanı Volodymyr Zaman’ı görevden aldı. Zaman’ın yerine Yuriy Ilyin atandı.

yanukovic-genelkurmay-baskani-zamana-yi-gorevden-aldi

Eski Savunma Bakanı Anatoliy Gritsenko, yapılan görev değişimini sosyal paylaşım sitesinde yorumladı. Vladimir Zamana’yı yakından tanıdığını ifade eden Gritsenko, “Zamana, askerlerini hiçbir zaman polis gibi kullandırmaya sıcak bakmadı.” dedi.

Basında yer alan haberlere göre, görevden alınan Zamana ile Savunma Bakanı Vekili Pavlo Lebedev arasında görüş ayrılığı olduğu, yeni atanan Amiral Yuriy Ilyin ile gayet uyumlu çalışacağı iddia edildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndaki görev değişiminin akabinde bir araya gelen iktidar ve muhalefetin görüşmesi sonrası ateşkes ilan edildi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz