- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna İle Avrupa Birliği Arasında Ortaklık Anlaşması Bu Yıl İmzalanabilir

Ukrayna İle Avrupa Birliği Arasında Ortaklık Anlaşması Bu Yıl İmzalanabilir sitemize 18 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 797 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna İle Avrupa Birliği Arasında Ortaklık Anlaşması Bu Yıl İmzalanabilir

Ukrayna cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, Ukrayna’nın, AB –Ukrayna Ortaklık Anlaşmasının Kasım 2013’te Vilnyus (Litvanya) Zirvesi esnasında imzalanacağından ümitli olduğunu dile getirdi.

İnterfaks-Ukraina haberine göre Yanukoviç, Ukrayna’nın Vinnitsı şehrinde yaptığı konuşmada ‘‘Bu yıl önemli bir hedefimiz var: bu yılın Kasım ayında düzenlenecek Vilnyus Zirvesinde AB – Ukrayna Ortaklık Anlaşmasını imzalamak ve serbest ticaret bölgesini oluşturmaktır’’ dedi.

Ukrayna’nın Avrupa entegrasyon sürecinin henüz tamamlanmadığını ve ülkenin modernizasyon çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Yanukoviç, bu yönde bir takım sorunların çözülmesi icap ettiğinin de altını çizdi.

Bunların arasında Ukrayna yasal mevzuatının Avrupa mevzuatına uygun hale getirme yer aldığını söyleyen cumhurbaşkanı, ‘‘Bu konu üzerinde çalışmalarımız mevcut’’ dedi.

Özel nedenler dolayısıyla bazı çözümlerin zamanında yapılmadığına vurgu yapan Yanukoviç, ‘‘Öznel nedenler arasında, hepimizin bildiği sebeplerden dolayı parlamentonun çalışmalarına ara vermesi olduğunu söyleyebiliriz’’ diye ekledi.

ab-ukrayna

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz