- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna IMF’den kredi almaması halinde dış ve iç borçlarını ödeyemeyebilir

Ukrayna IMF’den kredi almaması halinde dış ve iç borçlarını ödeyemeyebilir sitemize 30 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 692 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna IMF’den kredi almaması halinde dış ve iç borçlarını ödeyemeyebilir

Ekonomi uzmanı Andrey Novak, Kiev’de yapılan basın toplantısında Ukrayna hükümetinin IMF’den kredi almaması durumunda Ukrayna’nın bu yıl iddia etti.

Unn.com.ua haberine göre Novak, ‘‘Bugün Ukraynaekonomisinde, bu yıl IMF’den kredi alıp almayacağımıza bağlı durumda. IMF’den kredi alamazsak yıl sonunda borcumuzu ödeyemeyiz’’ dedi.

Bu yıl Ukrayna’nın çok dış ve iç borcu olduğunun altını çizen Novak, dış borçların 9 milyar dolar, iç borçların ise 5 milyar dolar olduğunu haber verdi.

Novak, ‘‘Dolayısıyla Ukrayna’nın 2013 yılında toplam 14 milyar dolarlık borç ödemesi yapması gerekiyor. Bu para nereden alınacak? Ülke ekonomisi gelişmiyor aksine geriliyor. Tek çıkış yolu var o da yine borç almak’’ şekline konuştu.

Ukrayna Birinci Başbakan Yardımcısı Sergey Arbuzov ise Ukrayna’nın borcunu ödeyememe gibi sorunun olmadığını dile getirerek aksini iddia etmişti.

imf

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz