- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna, Macaristan’dan Doğalgaz Alımına Hazırlanıyor

Ukrayna, Macaristan’dan Doğalgaz Alımına Hazırlanıyor sitemize 31 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 840 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna, Macaristan’dan Doğalgaz Alımına Hazırlanıyor

Ukrayna Enerji Bakanı Eduard Stavitskiy, spot piyasalardan her yıl satın alacağı 5 milyar metreküp gazı Macaristan üzerinden ithal edebileceğini söyledi

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de basına açıklamalar yapan Enerji Bakanı Stavitskiy, “Halen Macaristan’danUkrayna’ya nakledilebilecek gaz miktarı teknik olarak günde 3-3,5 milyon metreküptür. Ama iki ay içinde bu rakam günde 15 milyon metreküpe çıkacak. Bu da yılda yaklaşık 5 milyar metreküp demektir.” dedi. Ukrayna Hükümetinden yapılan açıklamada  spot piyasalarda bin metreküp doğal gazın 380 dolardan satılmakta olduğu belirtildi.

Enerji Bakanı Stavitskiy, Ukrayna’ya doğal gazın Alman RWE şirketi ile Ukrayna’nın Naftogaz şirketi arasındaki sözleşme çerçevesinde sağlanacağını kaydeti.

Eduard Stavitskiy, gaz boru hattını tersine çalıştırarak Polonya’dan da 2 milyar metreküp doğal gaz temini imkanı olduğunu da söyledi.

Bakan Stavitskiy, “Biz doğal gazı bizim için avantajı olan yerden satın alacağız” dedi.

Ukrayna, 28 Mart tarihinden itibaren Avrupa’dan satın aldığı gazı Macaristan üzerinden ithal etmeye başladı.

dogal-gaz

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz