- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna Metorolojisi: Ukrayna’yı Son Yılların En Sıcak Yazı Bekliyor

Ukrayna Metorolojisi: Ukrayna’yı Son Yılların En Sıcak Yazı Bekliyor sitemize 30 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 949 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Metorolojisi: Ukrayna’yı Son Yılların  En Sıcak Yazı Bekliyor

Ukrayna Meteoroloji Merkezi Müdür Yardımcısı Anatoliy Prokopenko,Ukrayna’da bu yazın çok sıcak geçeceğini bildirdi.

‘‘Kesin tahminleri yapmak zor ancak bu yazın geçtiğimiz yaz mevsimlerinden daha sıcak olacağını bekliyoruz’’ diyen Prokopenko, en sıcak aylarda sıcakların +38 ve +41 dereceye kadar yükseleceği Temmuz ve Ağustos ayları olacağını söyledi.

Bunun yanı sıra şiddetli yağışların da olacağının altını çizen uzman, ‘‘Hatta Ağustos ve Eylül olmak üzere iki kez hasat toplayabiliriz’’ dedi.

Meteorologlar, genel olarak Ukrayna’da iklimin ısınma yönünde değiştiğini ve +25 derecelik sıcakların Ekim ayında bile devam edeceğini bildiriyor. Bu dönemde Dinyepr suları büyük ihtimalle ılık olacak ve nehre yüzmek için girilebilecek. Gelecek 100 yıl içerisinde de sıcaklıklar gittikçe artmaya devam edecek. Geçtiğimiz -8 derecelik kış ve Şubat – Mart aylarındaki ani soğumalar normal kabul edilecek, sıcak yaz dönemlerinin ise daha da uzun olması bekleniyor.

Değişen iklim sonucunda doğal afetlerin sayısı da artmış olacak. Dolayısıyla Ukrayna’da sürekli sellerin olacağı tahmin ediliyor.

Ukrayna Meteoroloji Bilimsel Araştırmalar Merkezi uzmanları, ‘‘Şu anda yaz mevsiminin Mayıs ayı sayesinde uzatıldığına alıştık ancak yakın gelecekte sonbahar ayları da özellikle, Ekim ayı bize yazı anımsatacak. Bu değişimlerin ilklerini bu yaz yaşayabiliriz. Genel olarak ani ve hızlı iklim değişiklikleri yaşayabiliriz, yağışlar ise daha sık ve yoğun olacak’’ şeklinde tahminlerde bulunuyor.

ukrayna

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz