- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

UKRAYNA SİLAH İHRACATINI ARTTIRIYOR

UKRAYNA SİLAH İHRACATINI ARTTIRIYOR sitemize 21 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.021 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

UKRAYNA SİLAH İHRACATINI ARTTIRIYOR

Dünya silah ihracatçı ülkeler reytinginde Ukrayna’nın altındaUkrayna’da çok daha fazla silah ihraç eden ülkeler yer aldı.

Zn.ua haberine göre Ordu, Dönüşüm ve Silahsızlanma Merkezi Müdürü Valentin Badrak, Stockholm Uluslararası Barış Anlaşmaları Enstitüsü (SIPRI) tarafından yayınlanan silah ihracatçıları listesini yorumlarken, 2012 yılı verilerine göre Ukrayna silah ihracatçılar listesinde 1.344 milyar dolar değerinde silah satarak haksız olarak 4. sırayı aldığının altını çizdi.

Gerçek rakamların daha yüksek olduğunu, çünkü SIPRI’nınUkrayna’nın onarım, donanım ve modernizasyon kontaklarını hiçbir zaman saymadığına dikkat çeken Bardak, şu anda bunların toplam hacmin en az üçte biri değerinde olduğunu söyledi.

Bardak ‘‘Sıra meselesine ise gelince, örneğin onuncu sırada yer alan İsrail’in gerçekten Ukrayna’dan daha az silah ihraç ettiğine inanmak güç tabi. Mesela, İsrail silah şirketlerin sadece biri olan Elbit Systems şirketi başkanı Joseph Ackerman geçtiğimiz günlerde şirketin 2012 yılında 2,86 milyar dolar değerinde silah sattığını ağzından kaçırmıştı. Ki İsrail’de silah satışı yapan en az iki büyük şirket var. Bunlar Israel Aircraft Industries ve Tadiran. İsrail, listede Ukrayna’nın altında beklenmedik bir şekilde yer alan tek ülke değil.Ukrayna’yla adeta dalga geçtiler’’ şeklinde konuştu.

btr-

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz