- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna SSCB Dönemindeki Gücünü Yitirdi

Ukrayna SSCB Dönemindeki Gücünü Yitirdi sitemize 26 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 773 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna Komünist Partisi (UKP) milletvekili Aleksander Golubov, Çin Halk Cumhuriyeti Guangdong Eyaleti Dışişleri Ofisi Başkan Yardımcısı Zhang Weidong ile Çin’de yaptığı görüşmede ‘Ukrayna’nın son 20 yıl içerisinde SSCB döneminde sahip olduğu gücünü yetirdiğini, eski ekonomik istikrarına ulaşması için en az 10 yıl geçmesi gerektiğini’ iddia etti.

Golos.ua haberine göre Golubov, Ukrayna’nın Çin Halk Cumhuriyeti ve özellikle Guangdong Eyaleti ile işbirliği yapmak istediğini dile getirdi.

Golubov, ‘‘Çin son birkaç yıl içerisinde oldukça güçlü bir ülke haline geldi, Ukrayna deneyimlerinizi seve seve örnek alabilirdi’’ dedi.

Weidong ise Çin Halk Cumhuriyeti ekonomisinin, şu anda ülkeyi yönetmekte olan Çin Komünist Partisi’nin istikrarlı çalışmaları sayesinde büyüdüğünün altını çizdi.

1990 yılına kadar, Ukrayna’nın SSCB içinde olduğu dönemlerde Avrupa’nın on gelişmiş ülkesi içinde yer aldığını ancak SSCB’nin dağılmasından sonra ekonomik olarak daha alt seviyelere indiğini iddia eden Golubov, ‘‘Eski ekonomik düzeye dönmesi için Ukrayna’nın en az 10 yıla ihtiyacı var. Ancak dünya çok çabuk gelişiyor ve kimse Ukrayna’nın kaybettiği zamanı yakalamasını beklemez’’ şeklinde konuştu.

Guangdong Eyaleti Kaymakam Yardımcısının Ukrayna Milli Bilim Akademisini ziyaret etmek için şu anda Kiev’de bulunduğunu bildiren Weidong, ‘‘Eyaletimiz ve Kiev arasında etkili ortak çalışmaları yürütmek için oldukça sık ilişkiler geliştirildi’’ diye ekledi.

ukrayna-bayragi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz