- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’da ev kiraları artmaya devam ediyor

Ukrayna’da ev kiraları artmaya devam ediyor sitemize 05 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.630 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’da ev kiraları artmaya devam ediyor

Yüksek emlak fiyatları ve kiraları ile dikkat çeken Ukrayna’da mali krize rağmen ev kiraları artmaya devam ediyor.

Emlak uzmanları yaptığı açıklamada, 3 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında Kiev’deki bir ila 3 odalı kiralık dairelerin aylık ortalama 703 dolar olduğunu belirtti. Ukrayna genelinde ise Haziran ayında ortalama gelir 415 dolar olarak kaydedildi.

Kiev’de çalışanların ise ortalama 640 dolar seviyesinde aylık alırken, başkent merkezine en uzak ve şehrin karşı yakasındaki Darnitsa’da tek odalı bir dairenin ortalama kirası 441 dolar. Kiev’in şehir merkezindeki Peçersk’te ise tek odalı dairelerin ortalama kirası 711 dolar seviyesinde.

Kiev’de Türkiye standartlarında oturulabilecek bir evin metrekare kirası ise 30 dolar civarında.

Ekonomik krizin devam ettiği ülkede yılbaşından bu tarafa konut kiraları yüzde 7 ile 10 oranında artış kaydetti. Uzmanlar kiralardaki artış sebebini Kiev genelinde daire sahiplerinin gelirlerini arttırma isteğine ve göç alan şehirde konut eksikliğine bağlıyorlar.

Ukrayna Devlet İstatistik Kurumu, Haziran ayında ülke genelinde ortalama aylıkları 415 dolar, başkent Kiev’de ise çalışanların ortalama gelirini 640 dolar olarak açıkladı.

ukraynada-konut

 

.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz