- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

UKRAYNA’DA GERİLİM TEKRAR ARTIYOR

UKRAYNA’DA GERİLİM TEKRAR ARTIYOR sitemize 19 Şubat 2022 tarihinde eklenmiş ve 153 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

UKRAYNA’DA GERİLİM TEKRAR ARTIYOR

UKRAYNA’DA AYRILIKÇILARIN ELİNDEKİ BÖLGELERDE PATLAMALAR

Ukrayna’nın doğusunda Donetsk merkezinden siren sesleri yükseldi ve ardından ayrılıkçıların elindeki bölgeden çok güçlü bir patlama sesi duyuldu. Patlamanın tüm şehirde duyulduğu belirtildi.

Bölgeden çelişkili haberler gelmeye devam ederken Putin’in Rus birlikleri kışlalarına geri dönüyor açıklamasından sonra düşen gerginlik patlamalarla patlamalarla tekrar artmaya başladı.

Ukrayna’nın doğusundaki Donbass Bölgesi’nde savaş çıkacağına yönelik başlayan kriz akşam saatlerinde bombalı saldırıya neden oldu. Kendi bağımsızlıklarını ilan eden Luhansk Halk Cumhuriyeti lideri Leonid Paseçnik ve  Donetsk Halk Cumhuriyeti lideri Denis Puşilin’in Kiev tarafından Donbass’a yönelik geniş bir saldırı başlatılacağını ve halkın Rusya topraklarına gitmesi yönünde çağrı yapmasının ardından Donetsk kentinin merkezinde bir askeri araca bombalı saldırı düzenlendi.

Bombalı saldırı düzenlenen aracın Donetsk Halk Cumhuriyeti’ne bağlı Halk Milisleri Lideri Denis Sinenkov’a ait olduğu açıklandı. Patlamada ölü veya yaralananların olup olmadığı konusunda ise henüz bilgi paylaşılmadı.

patlama  sonrası aracın tamamen yandığı görülürken Donetsk’in Acil Durumlar Bakanlığı birimleri tarafından sivil halka sokağa çıkmamaları ve sakin kalmaları yönünde duyurular yaptığı öğrenildi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :