- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukraynada kısa dönem askerin menüsü , Kiev Hayvanat Bahçesi’ndeki bir şempanze menüsünden iki kat daha ucuz

Ukraynada kısa dönem askerin menüsü , Kiev Hayvanat Bahçesi’ndeki bir şempanze menüsünden iki kat daha ucuz sitemize 13 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 649 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukraynada kısa dönem askerin menüsü , Kiev Hayvanat Bahçesi’ndeki bir şempanze menüsünden iki kat daha ucuz

Ukrayna kısa dönem askerin menüsü devlete, Kiev Hayvanat Bahçesi’ndeki bir şempanze menüsünden iki kat daha ucuza mal oluyor
Kp.ua sitesinde çıkan haberde ‘‘Her bir Ukraynalı asker için günde 42 grivna (5 dolar) gidiyor. Bu fiyata sadece yemek değil aynı zamanda ulaşımı ve hazırlığı da dahil. Kiev Hayvanat Bahçesi ile karşılaştırdığımız zaman bir şempanzenin bakımı için günde 98 grivna (12,25 dolar) gidiyor. Büyük şempanzelerin ağırlığı ortala asker gibi 80 kilo’’ olduğu yazıyor.

Haberde ayrıca Rusya ordusundaki asker menüsü ile karşılaştırma mevcut. Yapılan araştırmaya göre Rus askerin menüsü 71 grivnaya (8,8 dolar) mal oluyor.

Kiev hayvanat bahçesi, hayvanlarına koruyucu ve sponsor aile aradığını ilan etmişti. Yapılacak maddi yardım karşısında sponsorlara ücretsiz giriş, isimli tabela ve yeni doğacak yavrulara ad koyma hakkı vaat edildi.

Hayvanat bahçesinde günlük hayvan barındırma maliyetleri ise şöyle: kaplan – 441 grivna, goril – 169 grivna, deve – 113 grivna ve zürafa – 516 grivna.

Ukrayna Savunma Bakanı Yardımcısı Vladimir Mojarovskiy, ilkbaharda son zorunlu askerlik çağrıları yapılacağını sonrasında ise yapılacak reformlar çerçevesinde Ukrayna’nın üç aşamada ücretli askerliğe geçeceğini açıklamıştı. ‘‘Birinci aşama – 2013 yılın ilk yarısı, ikinci aşama – 2013 sonu ve üçüncü aşama – 2014 yılında’’

Ukrayna Savunma Bakanı Pavel Lebedev ise filo, havacılık ve paraşütçülük birliklerinin bu yıl sadece paralı asker kabul etmeye başlayacağını bildirmişti.

ukrayna_asker

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz