- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’da Kriz “Yabancı Bankalar Ukrayna’yı Terk Ediyorlar”

Ukrayna’da Kriz “Yabancı Bankalar Ukrayna’yı Terk Ediyorlar” sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 698 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’da Kriz “Yabancı Bankalar Ukrayna’yı Terk Ediyorlar”

7 yabancı banka Ukrayna’yı terk etti. Bu bankalar arasında Avusturyalı Erste Bank, İsveçli SEB, Fransız Societe Generale ve Alman Commerzbank bulunuyor.

Avusturyalı ekonomist Gregor Postl, banka satışlarında arz fazlası olduğunu açıkladı.

Unicredit Bankası verilerine göre, sorunlu kredilerde yüzde 33′lük oranla Ukrayna Kazakistan’dan sonra Doğu Avrupa’nın en kötü durumdaki ülkesi konumunda bulunuyor.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının Ukrayna’dan Sorumlu Finans Bölümü Başkanı Aleksandr Pavlov, “Bir yandan küresel durum, diğer yandan Ukrayna siyasetindeki olumsuz durum bankacılık sektöründe olumlu gelişme beklentilerini zayıflatıyor. ” dedi. Ukrayna’da kredilerden yüzde 25 ila yüzde 28 arasında faiz alınıyor.
Pavlov, “Ukrayna Ulusal Bankası için öncelikli olan makro ekonomik istikrar bankalar için problem oluşturuyor.” dedi. Uzmanlar Ukrayna’nın ihracatını canlandırabilmesi için grivnanın yüzde 15 – 20 oranında değer kaybetmesi gerektiğini belirtiyorlar. Ama yakın bir tarihte devalasyon beklenmiyor.

ukrayna-para-birimi-hrivna-dolar-karsisinda-eridi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz