- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

UKRAYNA’DA ÖLÜ SAYISI 50’yi GEÇTİ

UKRAYNA’DA ÖLÜ SAYISI 50’yi GEÇTİ sitemize 20 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 813 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

UKRAYNA’DA ÖLÜ SAYISI 50’yi GEÇTİ

Ukrayna’da hükümet karşıtı gösteriler devam ediyor

kiev-de-sokaklar-ceset-dolu

Bağımsızlık Meydanı’nda yaşanan çatışmalarda en az 21 kişinin daha hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin ise yaralandığını duyuruldu. Medya, Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınlarında da silahlı çatışmaların yaşandığını belirtiyor. Reuters haber ajansının foto muhabiri meydan ve çevresinde en az 21 ceset daha saydığını belirtti. Dünkü olaylarda ise 26 kişinin hayatını yitirdiği açıklamıştı.

Tarafsız kaynaklar ölü sayısının 50 nin üstünde olduğunu belirtiyorlar.

Otel lobisinde cesetler

kiev-de-cesetler

Kentte ateş sesleri duyuluyor ancak ateş açan tarafın hangisi olduğu henüz anlaşılamadı. Protestocular molotof kokteyli atarken polis göstericilere basınçlı su sıkıyor. Dün gece varılan ateşkes anlaşmasına rağmen protestoların odağındaki Meydan’da gece boyunca binalar ateşe verilmeye devam edildi. Kentteki yabancı medyanın üs olarak kullandığı Ukrayna Oteli’nin lobisinde beş ceset gördüğünü bildiriliyor. Bir kısım göstericinin otelin lobisini yaralıların tedavisi için revire çevirdiklerini, bir de rahibin geldiğini belirtiliyor.

Bazıları silahlı olan göstericiler, otelde kalanlardan yara sarmak için çarşaflarını getirmelerini istiyorlar.

Muhalif Vatan Partisi’nin lieri Arseniy Yatsenyuk partisinin internet sitesinde yaptığı açıklamada, Yetkililerin bugün Bağımsızlık Meydanı’na karşı yapmayı planladığı saldırı yapılmayacak. Bir ateşkese varıldı. Önemli olan insan hayatının korunması dedi.

Ukrayna’daki protesto gösterilerinin önde gelen radikal kesimlerini birleştiren Sağ Sektör’ün (Praviy Sektor), yönetim ile muhalefet arasında dün gece sağlanan ateşkese uymayı reddettiği belirtiliyor.

 

Yaroş, Birileri, halk ayaklanmasını sahte ateşkes ilan ederek durdurmak istiyor. Resmen açıklıyorum Sağ Sektör, herhangi bir anlaşma imzalamadı, hiç kimse ile herhangi bir konuda mutabakat sağlamadı ifadesini kullandı

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz