- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’da Rüşvet Üniversitelere Kadar İndi

Ukrayna’da Rüşvet Üniversitelere Kadar İndi sitemize 20 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 778 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’da Rüşvet Üniversitelere Kadar İndi

Yapılan araştırmalara göreUkrayna’da üniversite öğrencilerin neredeyse yüzde 60’ı  sınav ve sözlüleri rüşvet vererek geçtikleri belli oldu.

UNN (Ukrayna milli haberler) sitesinde yer alan habere göre ‘İlka Kuçeriva Demokratik İnisiyatifler’ Fonu Müdürü İrina Bekeşkina, üniversite öğrencilerinin rüşvet verme alışkanlıklarının, derslere çalışmak istemedikleri ve onlar için rüşvet vermek daha kolay geldiğinden kaynaklandığını söyledi.

Rüşvetlerin üçte ikisinin gönüllü olarak verildiğine yani öğrencilerin kendisi rüşvet vermek istediğine dikkat çeken Bekeşkina, ‘‘İnsanların rüşvet verme alışkanlıkları gittikçe artıyor. 2009 yılında insanlar, meselelerini halletmek için rüşvet vermek normal olduğu kanaatindeyken bile bugünkü rüşvet oranından iki kat daha azdı’’ dedi.

Yapılan araştırmalara göre geçtiğimiz yılların aksine bu yıl rüşvet istenmiyor, insanların kendisi rüşvet vermek istiyor.

Bekeşkina, ‘‘Rüşvet vermekle işlerinin daha kolay ve hızlı halledileceğini düşünen insanlar çoğu zaman rüşveti kendisi teklif ediyor. Ukrayna kuruluşlarında git gide yeni evrak ve belgeler istendiğinden insanlara, uğraşmak ve beklemek yerine para teklif etmek daha kolay geliyor’’ şeklinde konuştu.

Ukrayna’da en çok rüşvet, şirket kaydı yapılırken verildiği kaydedildi.

ukraynada-oku

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz