- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’daki ABD Büyükelçisi John Tefft:Ukrayna’da Reformlar Olumsuz

Ukrayna’daki ABD Büyükelçisi John Tefft:Ukrayna’da Reformlar Olumsuz sitemize 24 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 653 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’daki ABD Büyükelçisi John Tefft:Ukrayna’da Reformlar Olumsuz

Ukrayna’daki ABD Büyükelçisi John Tefft, dün (23 Nisan) Kiev’de yapılan ‘Ukrayna için ekonomik reformların önemi’ adlı seminer esnasında, Kiev Milli Ekonomi Üniversitesi öğrencileri karşısında Ukrayna’da yapılan reformları olumsuz olarak değerlendirdi.

Kommersant-Ukraina haberine göre Ukrayna’nın şu anda kriz içinde olduğunu, sebebinin ise yargıya yasal olmayan müdahaleler olduğunun altını çizen ABD büyükelçisi,Ukrayna yönetimini, başarısız ülkelerin elitlerine (seçkinleri) benzetti.

Ukrayna’daki mevcut durumu anlatmak için ‘Ulusların çöküş nedenleri’ adlı kitaptan alıntılar yaptı. Söz konusu kitapta, yetkileri genişleterek sınırsız gücü sağlayan bir grup insanlardan bahsedilmekte.

Sonrasında Ukrayna ve demokratik ülkelerin yargı sistemlerindeki farklardan bahseden Tefft, şu andaUkrayna’da olduğu gibi yasadışı faaliyetler için hakimlerin kullanılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Tefft, rüşvet ve yasal koruma hakkının olmayışı, Ukrayna ekonomisine yapılan yatırımların sayısını önemli derecede azalttığına dikkat çekti.

abd-ua-amerika-ukrayna-bayrak

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz