- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukraynalı beyaz yakalılar çiftçi olmayı Düşlüyor

Ukraynalı beyaz yakalılar çiftçi olmayı Düşlüyor sitemize 01 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 659 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukraynalı beyaz yakalılar çiftçi olmayı Düşlüyor

Head Hunter Uluslararası İş Bulma sitesi (hh.ua) araştırma merkezinin yaptığı araştırmaya göre araştırmaya katılan Ukraynalılar’ın yarısından fazlasının ofisteki işlerini bırakıp fiziksel güç gerektiren iş veya el işi yapmaya hazır olduğu öğrenildi.

Fiziksel gücü gerektiren işler yapmaya erkeklerin daha yatkın olup, ofis dışı iş olarak Ukraynalıların en çok hoşuna giden mesleğin ise çiftçilik olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmaya göre her iki ofis çalışanından biri ofis koltuğunu, tarla veya bir makine ile değiştirmeye hazır. Ankete katılanların 1/3’i ise ancak zorunda kaldıkları zaman bu işi yapabileceklerini belirtti. Beyaz yakalıların sadece %16’sı ise hiçbir şekilde el işi yapmayacaklarını söyledi.

Head Hunter aynı araştırmayı Rusya’da yaptığında ise Rusların daha çok kendi koltuklarını ve notebooklarını sevdikleri; sadece 1/3’inin ofis işinden vazgeçebileceği; 1/3’ünün ise asla el işi ile hayatını kazanmak istemediği ortaya çıkmıştı.

Ukraynalılar ise el emeği işini her zaman daha makbul olduğu, kendi elleriyle bir şeyler yapabilmenin hayatta her zaman fayda sağlayacağı kanaatinde. Ankete katılan Ukraynalıların 1/4’ünün örgü, nakış, dikiş, yemek yapma veya elma yetiştirme gibi işlerin her zaman ek gelir olabileceğini düşünüyor. Ofis çalışanlarının %20’si ise bu tarz işlerin özellikle ekonomik kriz dönemlerinde hayatta kalmak için iyi bir fırsat olduğuna inanıyor.

ciftci

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz