- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukraynalı turistler Türkiye’yi tercih ediyor

Ukraynalı turistler Türkiye’yi tercih ediyor sitemize 03 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.233 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukraynalı turistler Türkiye’yi tercih ediyor

‘Ves Mir’ Turizm Şirketi Müdürü Olga Beylina, 2013 yılında Ukrayna’ya turist akışının azaldığını bildirdi.

Beylina ‘‘Bu yıl turist akışı biraz azaldı. Bunun her şeyden önce charter uçuşların azalmasından kaynaklandığını düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

Gazeta.ua gaberine göre Beylina, ‘‘Ukraynalı turistlerin ise bu yıl Mısır’ı daha az ziyaret ettiklerini, Türkiye’nin ise turistik lider olmaya devam ettiğinin altını çizen turizm uzmanı, ‘‘Mısır’a olan ilgi oradaki siyasi ve ekonomik durum nedeniyle zayıfladı. Türkiye ise liderler arasında. Ancak üst düzey servis sunan Yunanistan ve diğer Avrupa ülkeleri ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri de unutmamak gerek’’ dedi.

Beylina ayrıca bu yıl Ukrayna şehirlerinden Lvov’a büyük talebin mevcut olduğunu, biletleri şimdiden bulmak çok zor olduğunun altını çizdi.

Ukrayna Devlet Turizm Ajansı Başkan Yardımcısı Artyom Atoyan, 2011 yılı turizmden yerel bütçelere gelen gelir miktarı 27 milyon grivna iken 2012 yılında bu rakam 39 milyon grivnaya ulaştığını bildirmişti.

ukraynali-kizlar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz