- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı sitemize 01 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 690 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de  1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı

Lenin Heykeli önünde toplanan yaklaşık 12 bin kişi Kiev’in ünlü Hreşçatik Caddesinde ellerindeki kırmızı çekiç orak sembollü parti bayraklarıyla yürüyüş yaptı. Bando eşliğindeki yürüyüşe; UKP Başkanı Petr Simenenko, UKP milletvekilleri Adam Martinyuk, Peter Tsibenko ve çok sayıda üst düzey partili katıldı.

Yürüyüş yapanların karşısında 1986’da yaşan Çernobil faciası konusunda komünistlerin suiistimalleri olduğu gerekçesiyle üç-beş kişilik bir gurubun pankart açıp eylem yapması da dikkat çekti.

Avrupa Meydanı’nda son bulan pankartlı yürüyüş burada mitingle devam etti. 1 Mayıs işçi bayramı geçişine katılan binlerce partili daha sonra çeşitli gösteriler düzenledi. Çok sayıda yaşlı ve gencin katıldığı miting alanı çevresinde emniyet güçleri yoğun güvenlik tedbirleri aldı. Komünist partililer sık sık; “Barış, emek ve 1 Mayıs için mücadele edeceğiz” sloganları attı.

Turuncu Devrim Koalisyonu adlı guruptan birkaç kişinin UKP’lilere karşı girişimde bulunmak istemesi üzerine polis müdahale etti. Olay çıkartmaya hazırlanan 4 genç polis tarafından gözaltına alındı. Turuncu devrim yanlısı 30 kadar gencin daha çeşitli noktalarda gözaltına alındığı bildirildi. Polis tarafından derdest edilen gençler suç işlemediklerini iddia etti.

Komünist Partili yaşlı bir kadın ise hazır vaziyette bulunan polislerin yanına gelerek polisleri eşkıyalıkla suçladı. Emniyet güçleri kendilerine hakaret eden ve komünistlere engel olmamalarını talebinde bulunan yaşlı kadına herhangi bir müdahalede bulunmadı.

1-mayis-ukrayna

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz