- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Yurtdışında yaşayanlar için bedelli askerlik uygulamasında fiyatlarda düzenleme yapılacak

Yurtdışında yaşayanlar için bedelli askerlik uygulamasında fiyatlarda düzenleme yapılacak sitemize 27 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 905 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yurtdışında yaşayanlar için bedelli askerlik uygulamasında fiyatlarda düzenleme yapılacak

AK Parti Bursa Milletvekili, Milli Savunma Komisyonu Üyesi ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu bedelli-askertemsilcisi Tülin Erkal Kara, yurt dışındaki bedelli askerlik ücretinin yüksek olduğunu ve bu konuda yeniden bir düzenleme yapılacağını söyledi.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) açıklamada bulunan Milletvekili Kara, “Mecliste iki komisyonun yanı sıra Milli Savunma Komisyonu Üyesiyim. O komisyonda 3 bayan milletvekiliyiz. Diğer bütün bireyler erkelerden oluşuyor. Belki şaşıracaksınız ama şimdi aslında ben de yurt dışında bedelli askerliğe son derece karşıyım. Yurt dışındaki bu bedelin düşmesi için elinden gelen yapanlardan biriyim. Nedenine gelince bu bedelin gerçekten son derece yüksek olduğu. Sayın bakanımızı da iletildi. Yurt dışında son öğrendiğim olaylar gerçekten çok üzücü. Çünkü vatandaşlarımızın bir çoğu da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmak üzereler. Bu gerçekten benim üzülerek karşılayacağım bir durum. Elimizden gelen bütün çalışmayı yapacağız ve o rakamın düşeceğini söyleyebilirim. Burada yeniden bir düzenleme olacak. Avrupa’daki gençlerimiz bu konuda müsterih olsunlar. Yeter ki, Türk vatandaşlığından çıkmasınlar. Gerçekten aksi durum olur ise biz çok üzülürüz. Emin olun ki, bu konuda kesin bir düzenleme geleceği müjdesini vermek istiyorum.” dedi.

bedelli_askerlik_yapacaklar_dikkat

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz