- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Zarrab Her şeyi İtiraf Ediyor

Zarrab Her şeyi İtiraf Ediyor sitemize 30 Kasım 2017 tarihinde eklenmiş ve 1.185 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Zarrab Her şeyi İtiraf Ediyor

ABD’nin New York kentinde başlayan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılandığı davada tanık olmayı kabul eden Reza Zarrab mahkemeye getirildi. Zarrab’ın mahkemede söyledikleri Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü. Reza Zarrab, mahkemede Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a  50 milyon euro rüşvet verdiğini iddia etti

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’nin İran yaptırımlarının ihlal edilmesiyle suçlandığı davada tanık olmayı kabul eden Türk ve İranlı iş adamı Reza Zarrab, New York’ta devam eden duruşmada mahkeme salonuna ayakları kelepçeli ve cezaevi kıyafetiyle getirildi.

Hakkındaki suçlamaları kabul edip savcılıkla işbirliği yapmayı kabul eden Zarrab’ın verdiği ifadeler bir anda Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Zarrab, hakkındaki 7 suçlamayı da kabul etti ve çok çarpıcı iddialar ortaya attı.

Zarrab, Zafer Çağlayan’ın “İran işinde kârı yüzde 50-50 paylaşmayı” önerdiğini öne sürerek “Toplamda ona 45-50 milyon euro kadar rüşvet ödemişimdir. Öteki para cinslerini hiç saymıyorum” iddiasında bulundu.

Reuters’ın aktardığına göre, mahkeme salonunda eski AB bakanı Egemen Bağış’ın fotoğrafı gösterildi. Reuters, Aktif Bank’ta hesap açmak için ilk girişiminin başarısız olmasının ardından Egemen Bağış’ın aracı olarak Aktif Bank CEO’su ile Zarrab arasında görüşme ayarladığını bildirdi.

Rıza Sarraf, İran eski cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile bağlantısını kabul etti.

Mahkeme salonunda eski AB bakanı Egemen Bağış’ın fotoğrafı gösterildi. Reuters, Aktif Bank’ta hesap açmak için ilk girişiminin başarısız olmasının ardından Egemen Bağış’ın aracı olarak Aktif Bank CEO’su ile Zarrab arasında görüşme ayarladığını bildirdi.

“Hakan Atilla sana nasıl yardım etti?” sorusuna ise, “İranlılardan ödemeleri gerçekleştirmek için Halk Bankasındaki paraları transfer yöntemlerini ve sistemlerini sağlayarak. Hakan Atilla ambargo mevzularını en iyi bilenlerden birisi ambargonun nasıl delineceği konusunda yol gösterdi.” yanıtını verdi.

Türkiye’ye iade edilmem için avukatlar tuttum. Olmayınca suçumu itiraf etmeye karar verdim.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :