- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Zihinsel Engelli Çocukları Ukraynalı Uzmanlar Tedavi Edecek

Zihinsel Engelli Çocukları Ukraynalı Uzmanlar Tedavi Edecek sitemize 09 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.162 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Zihinsel Engelli Çocukları Ukraynalı Uzmanlar Tedavi Edecek

Aile Bakanlığı, zihinsel engelli çocukları müzikle terapi edecek. Ukranyalı uzmanlardan eğitim alacak olan öğretmenler, 0-7 yaş arasındaki çocukları tedavi ederek engellilerin sosyal hayata katılımını sağlayacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, zihinsel engelli çocukların hayata katılımının sağlaması ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi için Türkiye’de ilk olacak yeni bir çalışmaya imza atıyor. Bakanlık, zihinsel engellileri müzikle tedavi edecek, müzik aletlerine verdikleri tepkiye göre onları anlayacak.

Bakanlık bu kapsamda yaş aralığını 0-7 olarak belirledi. Zihinsel engellilerin hayata katılımını sağlamak amacıyla hayata geçirilecek proje kapsamında zihinsel engellilerin iletişim becerileri müziğin ritmiyle geliştirilecek. Eğitimler, Bakanlığın uzman ekipleri tarafından verilecek. 24 farklı şehirden gelen uzmanlar, zihinsel engelliler alanında faaliyet gösterecek.

Proje kapsamında Türkiye ve Ukrayna işbirliği içinde çalışacak. Türkiye’deki uzmanlardan eğitim alan ekipler, Uluslararası işbirliği ile de Ukraynalı uzmanlardan da eğitim alacak. Uygulanacak tedavi yöntemiyle, Ukrayna’dan gelen uzmanların müzikle terapi çalışmalarını inceleniyor.

Tedavide, Osmanlı geleneğindeki müzikle tedavi unsurunu örnek alınacak, zihinsel engelliler Türk müziğiyle tedaviyi edilecek. Eğitim alan ekip uygulamayı hemen faaliyete geçirecek.

İletişim güçlüğünün yaşandığı otizm, ağır zihinsel engellilik gibi sözlü iletişimin yetersiz kaldığı durumlarda uzmanlar, kızgınlıkları olan kriz durumları yaşayan çocuklara müdahalede müzikle terapi yönteminin ne gibi faydalarının olduğunu gözlemleyecek.

24 farklı şehirden gelen ve zihinsel engelliler alanında faaliyet gösteren uzmanlara, eğitimlerin sonunda Avrupa ülkelerinde de geçerliliği olan sertifika verilecek. Uygulamayla eğitimcilerin iletişim becerileri konusunda donanımlı hale gelecek.

zihinsel-engelli-cocuklar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz