- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Zonguldak – Sivastopol feribot seferleri tekrar başladı

Zonguldak – Sivastopol feribot seferleri tekrar başladı sitemize 19 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 9.447 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Zonguldak – Sivastopol feribot seferleri tekrar başladı

5 aylık aradan sonra Zonguldak – Sivastopol feribot seferleri yeniden yapılmaya başladı. Seferleri İstanbul merkezli Cenk Denizcilik gerçekleştiriyor.
zonguldak-sivastopol-feribot.jpq
Sivastopol seferlerini başlatan Cenk Denizcilik, Zonguldak’tan ayrıca Kırım’ın Kezlev (Yevpatoriya) limanına da sefer gerçekleştiriyor. Zonguldak – Kezlev hattında Ulusoy şirketi de Ulusoy 1 gemisiyle çalışıyor. Kezlev’de aynı anda sadece 1 gemi yanaşıp kalkabiliyor.

Bu durumda gemiler sıraya girip beklemek zorunda kalıyordu. Kezlev Limanının kapasitesi yetmediği için şirkete ait RO-PAX Cenk Y. gemisi Sivastopol hattına kaydırıldı. Cenk Denizcilik’in diğer 2 gemisi (Yusuf Ziya Onis ve Cenka) Zonguldak – Kezlev hattında sefer gerçekleştirmeye devam edecek.

Ukrayna Maliye Bakanlığı Sivastopol Müdürlüğü Basın Servisinden yapılan açıklamada, “Feribot seferlerinin yeniden başlaması dış ticareti ve devlet hazinesine girecek gelirleri artırmasını sağlayacaktır” denildi.
cenk-group-feribot-zonguldak-sevastopol.jpq
Geçen yıl yapılan feribot seferlerinde yaklaşık bir milyon ton yük, yaklaşık 6 bin araç ve 10 bin kişi taşındı. Yılbaşından bu yana Sivastopol gümrüğünden geçen malların tutarı 1,8 milyar doları buldu.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz