- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

AB ile Ortaklık ve Serbest Ticaret Antlaşması imzalanırsa araçların özel ithalat vergisi kalkacak

AB ile Ortaklık ve Serbest Ticaret Antlaşması imzalanırsa araçların özel ithalat vergisi kalkacak sitemize 27 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.191 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 AB ile Ortaklık ve Serbest Ticaret Antlaşması imzalanırsa araçların özel ithalat vergisi kalkacak

Ukrayna Dışişleri Bakanı Leonid Kojara, Ukrayna’nın AB ile Ortaklık ve Serbest Ticaret Antlaşmasını imzalaması halinde araç ithalatına uygulanan özel vergilerin otomatikman kalkacağını söyledi.

 

 

Dışişleri Bakanı Leonid Kojara, Japon mevkidaşı Fumio Kisida ile yapmış olduğu görüşmenin ardından verilen brifingde özel ithalat vergisine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Bu gibi önlemler geçicidir. AB ile Ortaklık ve Serbest Ticaret Antlaşması imzalaması halinde araç ithalatına uygulanan özel vergiler de otomatikman kalkacak” dedi.

 

Ukrayna 14 Nisan’da ülke ayrımı gözetmeksizin 1000-1500 cm3 arası motora sahip olan araçlara yüzde 6,46 ve 1500-2200 cm3 hacimli motorlara sahip araçlara da yüzde 12,95 oranında özel ithalat vergisi koymuştu. Dünyanın büyük araba üreticiler AB, ABD, Güney Kore ve Japonya bu karardan dolayı rahatsızlıklarını bildirmişlerdi.

Arac-Park-Sahasi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz