- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Alanya, Rusya’nın kutup şehri Murmansk ile kardeş şehir oldu

Alanya, Rusya’nın kutup şehri Murmansk ile kardeş şehir oldu sitemize 18 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.386 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Alanya, Rusya’nın kutup şehri Murmansk ile kardeş şehir oldu

 Êîëüñêîì çàëèâå ãîðîäà Ìóðìàíñêà

 

Murmansk Belediye Başkanlığı tarafından Ria Novosti haber Ajansı’na yapılan açıklamada, Türkiye’deki tatil kenti Alanya ile Rusya’nın kutup kentlerinden Murmansk’ın belediye başkanlarının iki kenti kardeş şehir yapan anlaşmayı imzaladıkları bildirildi.

Murmansk’ın kardeş şehirleri listesinde Norveç Vadsö ve Tromsö şehirlerinin yanı sıra, İsveç Kenti Lulea, Szczecin (Polonya), Akureyri (İzlanda), Groningen (Hollanda), Jacksonville (ABD), Cuxhaven (Almanya) ve Rovaniemi (Finlandiya) gibi kentler de yer alıyor.

Murmansk Belediye Başkanlığı Basın Dairesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, söz konusu anlaşmanın herhangi bir süre sınırlaması olmaksızın, imzalandığı andan itibaren geçerli olacağı ve Alanya ile Murmansk kentleri arasında kurulanacak olan ekonomik, bilimsel-teknik ve kültürel işbirliğine önemli bir ivme kazandırılacağına vurgu yapıldı. İlgili açıklamanın devamında ise şu sözlere yer verildi: ‘‘Kentler arasında bir anlaşma yapılması fikri, Alanya Belediye Başkanı’nın girişimi ile ortaya çıkmıştır. Murmansk Belediye Başkanı Sn. Aleksey Veller ve beraberindeki heyet, söz konusu anlaşmanın imza prosedürleri için Alanya’ya hareket etmişlerdir. Murmansk Kent Yönetimi, kentimizde yaşayan kuzeyli çocukların yaz tatillerini Alanya’da geçireceklerini ve genç sporcularımızın da yaz kamplarını bu önemli Türk tatil beldesinin spor komplekslerinde gerçekleştireceklerini umut etmektedir’’.

Rusya’nın Sesi Radyosu

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz