- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Atletlerimiz, Rusya’dan da dereceyle döndü

Atletlerimiz, Rusya’dan da dereceyle döndü sitemize 09 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 817 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Atletlerimiz, Rusya’dan da dereceyle döndü

Türkiye, Ukrayna ve Beyaz Rusya arasında sporcuların teşviki, uluslararası yarışma deneyimlerinin artırılması ve ülkeler arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesi amacı ile yapılan anlaşma doğrultusunda düzenlenen uluslararası turnuvaların ilk kademesi 22-23 Şubat tarihlerinde Beyaz Rusya’nın Mogilev kentinde yapıldı. Ülkemizi Rusya’da, Milli takım seçmelerini geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesporlu iki atlet temsil etti.

ÇOBANOĞLU VE PEHLEVAN YARIŞTI

Geçtiğimiz ay yapılan Türkiye Gençler şampiyonasında toplamda 5007 puanla Gençler Heptatlon Salon Türkiye rekorunu kıran Yunus Pehlevan ile 800 metre Gençler Türkiye şampiyonasında 1.53 derecesi ile Türkiye şampiyonu olan Utku Çobanoğlu, Atletizm milli takım adına Beyaz Rusya’da yarıştı.

İKİ ATLETLE İKİ İKİNCİLİK GELDİ

Çoklu yarışmalarda ülkemizi temsil eden 1994 doğumlu Yunus Mustafa Pehlevan, yedi yarışmadan oluşan Heptatlon’da 5029 puan toplayarak, kendisine ait Gençler Salon Türkiye rekorunu 22 puan geliştirirken, ikinci olarak gümüş madalya aldı. Utku Çobanoğlu ise 800 metreyi 1.54.01’lik derece gerçekleştirerek ikinci olarak gümüş madalya aldı. Müsabakalara iki atletle katılarak iki derece elde eden, Kağıtsporlu atletlerin bu başarısı sevinç yarattı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz