- Hoşgeldiniz

UKRAYNA GÜNLÜK HAVA DURUMU

KIEV WEATHER

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Avrupa Parlementosundan Yuliya Timoşenko’ya Ziyaret

Avrupa Parlementosundan Yuliya Timoşenko’ya Ziyaret sitemize 28 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 860 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Avrupa Parlementosundan Yuliya Timoşenko’ya Ziyaret

Avrupa Parlamentosu (AP) gözlemcisi, eski AP Başkanı Patrick Cox ve eskiPolonya Devlet Başkanı Aleksander Kvasnevski, eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko’yu tedavi gördüğü Kharkiv’deki Ukrzaliznitsya Hastanesinde ziyaret etti.

Hastane Başhekimi Mihail Afanasyev, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Cox ve Kvasnevski’nin öğle saatlerinde 6 araçlık konvoyla geldiklerini ve hastanenin dokuzuncu katında Timoşenko’nun tedavi gördüğü yerde ziyaret ettiğini belirtti.

Başhekim ayrıca sabah saatlerinden itibaren Devlet Cezaevleri Genel Müdürüğü Harkov, Cezaevi Müdürü Yevgeni Baraş, Harkov Başsavcısı Genadi Turin ve İgor Kolpaşikov’un hastanede bulunduğunu bildirdi.

Cox ve Kvasnevski 4 saat süren ziyaretin ardından basın açıklaması yapmadan hastaneden ayrıldı.

Patrick Cox ve Aleksander Kvasnevski, Haziran 2012’den bu yana AP adına, cezaevindeki eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko ve eski İçişleri Bakanı Yuri Lutsenko’nun davalarını gözlemci olarak takip ediyor. Avrupalı parlamenterlerin mayıs ayında AB yönetimine, Timoşenko’nun durumu ile ilgili rapor sunmaları bekleniyor.

Yulia -Tymoshenko

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz